top of page

KURULUŞ GENEL KURULUMUZU YAPTIK

Sarayönü’nde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Eski Müdürü Mehmet Karlı ve Ziraat Odası Başkanı Ömer Fatih Karça önderliğinde Koruyucu Tarım Derneği kuruldu. Koruyucu Tarım Derneği’nin kuruluş genel kurulu geçtiğimiz hafta içerisinde gerçekleştirildi. Sarayönü Ziraat Odası’nda düzenlenen genel kurulda yönetim ve denetim kurulları belirlendi.

Genel kurulun açılış konuşmasını Ziraat Odası Başkanı Ömer Fatih Karça gerçekleştirdi. Karça yaptığı konuşmada, “Bugüne kadar sürekli olarak anıza ekim ve koruyucu tarımı çiftçilerimize anlatmaya çalıştık. Kimi bunun faydasını görerek anladı, kimi faydasını anlayamadı. Gerçekleştirdiğimiz son çalıştayda koruyucu tarımın faydasını kanıtladık. Bunları çiftçilerimize göstereceğiz. Çiftçilerim görünce gereğini yapacaktır. FAO bu iş için gerekli yardımları yapıyor. Bunlardan faydalanacağız” dedi.

Yapılan yönetim ve denetim kurulu seçiminde kurucu başkan olarak Mehmet Karlı belirlendi. Yönetim ise Mahpeyker Feryal Karça, Mehmet Turan, Yakup Işıldak ve Osman Büyüktokatlı’dan oluştu. Denetim kurulunda ise Ömer Fatih Karça, Ramazan Özşahin ve Mehmet Ülker yer aldı.

Tanıtılan Yazılar
Henüz bu dilde yayınlanmış bir yazı yok
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page