top of page

TOPRAK KORUMA PROJEMİZ - ConServeTerra


Proje'nın genel amacı, çiftçilerin toprak yönetimi kararlarını çevreleyen zihinsel, kültürel ve bağlamsal gerçeklikleri ele alarak, Akdeniz bölgesinde CA ilkelerinin daha geniş çapta kabul edilmesini ve benimsenmesini kolaylaştırmaktır. Daha spesifik olarak ConServeTerra şunları amaçlamaktadır:

  1. Çiftçilerin toprak yönetimi kararlarının özellikle KA ve azaltılmış toprak rahatsızlığı ile ilgili zihinsel modellerini ve sosyal belirleyicilerini belirleyin.

  2. Çiftçi tarla okulları (FFS) ve yağış simülatörleri aracılığıyla çiftçilerin toprağı ve toprağın bozulmasını takdir etme ve anlamalarını geliştirin.

  3. Çiftçi Tarla Okullarının (FFS) CA gibi toprak koruma tekniklerinin uygulanmasını ve çiftlik performansını iyileştirip iyileştiremeyeceğini test edin.

  4. Stratejik toprak işlemenin ve toprak işlemesiz toprak işlemeye kıyasla azaltılmış toprak işlemenin uygulanabilirliğini ve performansını (yabani ot kontrolü, mahsul verimliliği ve toprak kalitesi) araştırın.

  5. Düşük girdi ve koruma/azaltılmış toprak işleme koşullarında bakliyat ve yemlik baklagil yetiştiriciliğinde yabancı ot yönetimi için en iyi yönetim stratejilerini geliştirin.

  6. Anız otlatma ve hayvancılık yönetimi için CA ilkeleriyle uyumlu en iyi yönetim protokollerini geliştirin.

  7. Katılımcı karar alma, bilim ve politika diyaloğu ve bağlama özel CA'nın test edilmiş en iyi uygulamalarının yayılması için yenilik ağlarını güçlendirmek için kapasite geliştirme.

Comments


Tanıtılan Yazılar
Henüz bu dilde yayınlanmış bir yazı yok
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page